Salgsopstilling – Smidstruplund 2, 2950 Vedbæk
84 downloads
Bolig:
0 m²
Erhverv:
0 m²
Grund:
2.503 m²
Vej:
0 m²
Finansiering
Kontaktinfo
Gorrissen Federspiel
Ceres Allé 3, 8000 Aarhus C
Har du brug for hjælp til udarbejdelse af tvangsauktionsskøde?
Til potentielle købere
Link til ejendommen
Denne ejendomsbeskrivelse er baseret på offentlige registre, herunder BBR-registreret, samt ikke-sagkyndig besigtigelse af ejendommen, foretaget den 10. september 2026.
Ejendommen er en byggegrund, hvor der er støbt et fundament mv. Der er ikke bebyggelse på ejendommen, der ikke er adgang til, ligesom ejendommen ikke er indhegnet.
Der gennemføres derfor ikke fremvisning, idet interesserede bydere opfordres til på egen hånd at besigtige ejendommen forud for tvangsauktionen.
Rekvirenten har ikke gennemført undersøgelser af det på ejendommen udførte byggearbejde og stand/kvalitet af det støbte fundament, rørføringer mv., og hvilket derfor er ukendt.
Ejendommens grundareal er 2.503 m². Der er ikke af rekvirenten gennemført opmåling af det det støbte fundament, herunder om fundamentet er udført i henhold til den byggetilladelse, der ligger til grund herfor.
Som et bilag til salgsopstillingen er vedlagt byggetilladelse dateret den 15. april 2024, og som i henhold til de oplysninger, som rekvirenten har modtaget, er det projekt, som har dannet grundlag for den bebyggelse, der er påbegyndt opført på ejendommen.
Rekvirenten har ikke søgt disse oplysninger verificeret hos de relevante myndigheder, hvorfor mulige auktionskøbere opfordres til selv at undersøge hvilket byggeri, der kan opføres på ejendommen, herunder hvorvidt det allerede påbegyndte projekt kan fortsættes.
Der foreligger ingen ny eller foreløbig offentlig vurdering af ejendommen. Der vedlægges den seneste offentlige vurdering fra 2020, hvor ejendomsværdien udgjorde DKK 0,00 og grundværdien udgjorde DKK 6.508.000,00.
Det præciseres, at ovennævnte oplysninger delvis er baseret på udskrift af BBR-registret, hvorfor der således ikke kan indestås for oplysningernes rigtighed. Registrering af BBR skal beskrive de faktiske forhold. Udskriften er således ikke bevis for, at gældende love og bestemmelser er overholdt.