Auktion nr.
1. auktion
Auktionsdato
18.03.2026, 9.00
Auktionssted
Retten i Hjørring

Sct. Knuds Park 8

9800 Hjørring

Tlf: 99 68 56 00

Mail: [email protected]

Matrikelnr
3n, Sdr. Tornby by, Tornby
Offentliggørelse
17.02.2026, 15.04
AS-nr.
AS 3/2026

SALGSOPSTILLING

18 downloads

Bolig:
150 m²
Erhverv:
0 m²
Grund:
409m²
Vej:
0m²

Hovedvejen 24, 9850 Hirtshals

Ejendomsværdi
802.000 Kr.
Grundværdi
178.000 Kr.
328 klik

Bolig:

150 m²

Erhverv:

0 m²

Grund:

409 m²

Vej:

0 m²

Finansiering

Ved auktionsbud kr.
802.000 DKK
Størstebeløbet kr.
48.858 DKK
Sikkerhedsstillelse kr.
269.000 DKK

Kontaktinfo

HjulmandKaptain

Frederikshavnsvej 215, 9800 Hjørring

CO

HjulmandKaptain Lars Østerstrand Mikkelsen

Tlf

7015 1000

Jr. nr

5276-267716/LVE

Lån til erhverv hos Nordea
Annonce

Har du brug for hjælp til udarbejdelse af tvangsauktionsskøde?

Til potentielle købere

Link til ejendommen

Kopier

Beskrivelse af ejendommen

Hovedvejen 24, Tornby, 9850 Hirtshals

Ejendommen, som er et hvidt murstenshus, består af et grundareal på 409 m² og et boligareal på 150 m², heraf 75 m² lovlig beboelse i kælderen. Ejendommen består ifølge BBR af én bygning, som er registreret som et fritliggende enfamiliehus. Bygningen er opført i 1953 og har en om-/tilbygning fra 2003. Huset er registreret som et ét-etages hus, men består både af en stueetage samt en kælder. Bygningens ydervægsmateriale er mursten, og tagdækningsmaterialet er fibercement, herunder asbest.

Fra bygningens indgang træder man ind i en lille entré. Herfra er det muligt at tilgå husets kælder eller stueetagen. Stueetagen består af fire rum: en stue, et værelse, et køkken og et badeværelse. Alle værelser er ryddet for møbler, og der er kun meget få ting tilbage i de enkelte rum. I stuen ses en brændeovn, og på det ene værelse står fire tøjskabe. Badeværelset har hvide klinker på både gulv og vægge og indeholder toilet, håndvask og brusekabine.

I køkkenet er alle skabe og hvidevarer tilbage, herunder et køleskab af mærket Gorenje, en opvaskemaskine af mærket Bosch samt et komfur og en emhætte.

I husets kælder er der et rum, som tidligere kan have været brugt som bryggers. Rummet indeholder en håndvask, skabe og et lille køleskab. Herfra er der adgang til et rum, som ligner et tidligere toilet, dog er der kun en håndvask tilbage. Går man ind i kælderen via døren udefra, træder man ind i et rum, der ligner et opbevaringsrum. Der er enkelte hylder tilbage, ellers er rummet stort set tomt.

Kælderen består desuden af et værelse, som tidligere har været brugt til beboelse. Rummet er tomt for møbler på nær tre tøjskabe. Fra dette værelse er der adgang til et rum, hvor husets oliefyr står.

Udenomsarealet består af et tomt brændeskur, et aflåst skur (som derfor ikke kunne besigtiges), en carport samt et sammenhængende tomt skur dertil.

Vis mere

Lokation