AS AUKT-3742024 – Salgsopstilling_TA
144 downloads
Bolig:
0 m²
Erhverv:
481 m²
Grund:
905 m²
Vej:
28 m²
Finansiering
Kontaktinfo
Advokatfirmaet Vingaardshus
Vingårdsgade 22, 9000 Aalborg
CO
Advokatfirmaet Vingaardshus Malene Krogsgaard
Tlf
Jr. nr
578-545856 MK/KRF
Har du brug for hjælp til udarbejdelse af tvangsauktionsskøde?
Til potentielle købere
Link til ejendommen
Tinglyst areal 905 m2 heraf vej 28 m2. Ejendommen er en erhvervsejendom i form af et garageanlæg beliggende midt i Dybvad.
Bebygget areal bygning nr. 1 anført som garageanlæg er 424 m2. Bebygget areal bygning nr. 2 anført som enhed til kontor er 32 m2. Bebygget areal bygning nr. 3 ligeledes anført som enhed til kontor er 25 m2.
Der er ingen varmeinstallation i bygning 1-3.
På ejendommen forefindes der ifølge BBR som anlægsnr. 3-5 3 olietanke (benzin). Anlægsnr. 3 er en nedgravet olietank (benzin) med driftsstatus: i drift. Anlægsnr. 4 er en nedgravet olietank (benzin) med driftsstatus: ikke drift (afblændet). Anlægsnr. 5 er en nedgravet olietank (benzin) med driftsstatus: i drift.
Ejendommen har ingen varmeinstallation.
Ejendommen er beliggende i byzone
Afløbsforhold: Ingen udledning
Ejendommen er tilsluttet privat vandforsyningsanlæg.
Der tages forbehold for, at der kan være uoverensstemmelse mellem BBR-meddelelse og de faktiske forhold.
Tvangsauktionskøber opfordres til straks at foretage relevant aflæsning af forbrugsmålere og foretage indberetning til de relevante forsyningsselskaber vedr. el og vand.
For yderligere oplysninger om ejendommen henvises til www.dingeo.dk og www.weblager.dk under den kommune, som ejendommen er beliggende i.
Besigtigelse foretaget den 28-01-2025/mk