Mandhusvej 2A - 8471 Sabro 196 klik

Tinglyst areal 623 m², heraf vej 0 m².

Ældre pudset ejendom med bølgeeternittag. Ifølge BBR-ejermeddelelse er bygningen opført i 1930. Til-/ombygningsår 1976. Bebygget areal 89 m², samlet bygningsareal 89 m², samlet tagetageareal 61 m², heraf udnyttet tagetage 61 m², samlet boligareal 150 m². Garage opført i 1992 med et bebygget areal på 60 m². Redskabsrum.

Indeholder:

Baggang med vinylgulv, tørretumbler mrkt. Wasco og vaskemaskine mrkt. AEG. Mellemgang med laminatgulv. Badeværelse med fliser og bruseniche (fugt i badeværelset). Vinkelstue med trægulv, træloft og brændeovn. Køkken med vinylgulv, bordkomfur, indbygningsovn, emhætte, køle-/fryseskab og opvaskemaskine mrkt. Samsung.

1 sal:

Repos med fugt i vægge. 3 værelser med laminatgulv og skråvægge.

Der tages forbehold for tilstedeværelse af ovennævnte hårde hvidevarer, deres funktionsdygtighed samt tredjemandsrettigheder.

Det præciseres, at ovennævnte delvis er baseret på udskrift af BBR-ejermeddelelsen samt tingbogen, hvorfor der ikke kan indestås for oplysningernes rigtighed. Registrering af BBR skal beskrive de faktiske forhold. Udskriften er således ikke bevis for, at gældende love og bestemmelser er overholdt.

Lov om fortrydelsesret ved køb af fast ejendom gælder ikke på tvangsauktion, og en køber på tvangsauktion er således bundet af sit bud. Der er ikke udarbejdet tilstandsrapport vedrørende ejendommen, og en køber må acceptere at overtage ejendommen, således som den er og forefindes, uden at kunne gøre ansvar for fejl og mangler gældende over for fogeden, rekvirenten eller dennes repræsentant. Hvorvidt der kan gøres ansvar gældende over for andre, beror på lovgivningens almindelige regler.

Det bemærkes endvidere, at auktionskøber selv skal drage omsorg for rettidig betaling af alle terminsydelser, ejendomsskatter m.v., der har rettidig betalingsdag efter auktionens afholdelse. Dette gælder uanset, om auktionskøber modtager opkrævningskort eller ej.

Læs mere

Vand

Kortet herunder viser, hvor der er risiko for oversvømmelse under et voldsomt skybrud. Dvs. at det viser områder, der er uden afløb, og som ligger lavere end det omkringliggende terræn.

0,1 - 0,9m
1 - 1,9m
2 - 2,9m
3 - 3,9m
4 - 4,9m
< 5m

Data fra Geodatastyrelsen, DHM, WMS-tjeneste. Læs mere her.

Kommuneinformation - Favrskov

Kommunen

Tlf.: 89 64 10 10
Web: www.favrskov.dk
Indbyggere: 48.397

Skattesatser

Kommuneskat (%): 25,7
Kirkeskat (%): 0,96
Grundskyldspromille: 23,32

Småbørn

Månedstakst Tal i parentes angiver betalingsmåneder pr. år.
Dagpleje: 2717 (11)
Vuggestue: 3810 (11) med kost-3370 (11) uden kost
Børnehave: 2321 (11) med kost-1881 (11) uden kost
Pasningsgaranti:
Efter barsel er der dagpleje og vuggestue, men man kan ikke være sikker på at få den pladstype man ønsker

Skolebørn

Skolefritidsordninger: 1779 kr. mdl. I 11 mdr.
Tilbud efter skoletid:
For skolebørn er der mulighed for skolefritidsordninger, for 4.-6. klasse i klublignende tilbud.
Antal kommunale skoler: 15
Antal private- og friskoler: 4
Gymnasier mv.:
Favrskov Gymnasium

Offentlig transport

Togstationer:
Hadsten og Hinnerup Station (IC, regionaltog). Ulstrup Station (regionaltog)

Demografi

Tal i parentes angiver gennemsnittet for hele landet
Børn (%): 24 (20)
Unge (%): 7 (9)
Ældre (%): 19 (20)
U. uddannelse (%): 27 (27)
M. videreg. uddannelse (%): 32 (33)

Anden offentlig service

Sygehuse:
Hammel Fysiurgiske Hospital

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret August 2020.


Se mere statistik

Alle tal og grafer er hentet fra Realkreditrådets opgørelser over boligsalg i Danmark. Der offentliggøres ikke m2-priser på postnummer- og kommuneniveau, hvis de bagvedliggende handler er færre end 5 pr. kvartal. Det er derfor i visse tilfælde ikke muligt at vise statistik over udviklingen i salgspriserne i portnummeret.
Hent salgsopstillingen Modtag nyheder om ejendommen

Om ejendommen

Boligtype Villa
Boligareal 150 m²
Grundareal
Heraf vej
623 m²
0 m²
Erhvervsareal 0 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 7p, Lading By, Lading
Ejendomsværdi 960.000 DKK
Grundværdi 346.900 DKK
Hent salgsopstillingen 39 downloads

Lån fra 5% - uden om banken

Står din bank i vejen for købet af din drømmebolig, så kontakt UdenomBanken.


Beregn og lån Sponsoreret indhold

Auktion

Ugedag Onsdag
Dato 10. feb 2021
Tidspunkt 10:30
Retskreds Randers
Auktionssted
Retten i Randers
Auktionslokale
Mødelokale 24
Nørregade 1
8900 Randers C
T: 99688600
E: foged.ran@domstol.dk
W: Retten i Randers
08.30-15.00
AS-Nr 54-293/2020
Auktionsnr. 1
Annonceret i Statstidende 15. jan 2021
Størstebeløb 36.000 DKK

Advokat

Carsten C. Jensen
Advokat Carsten C. Jensen
CO Lou Advokatfirma
Adresse Østergrave 4
8900 Randers C
Telefon 70300500
Journalnr. 110-94187

Information om fremvisning

Kontakt rekvirenten

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Randers med henvisning til As nr. 54-293/2020

Til potentielle købere

kr.
kr.
kr.
Modtag nyheder vedr. auktionen

Ejendommens historik

Salgshistorik

Ingen registrerede salg siden 1992

Udbudshistorik

Ingen registrerede udbud siden 2007

Solgt på vejen

Se tidligere solgte på vejen her →