Sletten 1 - 9560 Hadsund 1308 klik

Tinglyst areal 4.230 m², heraf vej 0 m².

Sommerhus med træbeklædning og cementtagsten. Ifølge BBR-ejermeddelelse er sommerhuset opført i 2005. Bebygget areal 118 m², overdækket areal 11 m², samlet bygningsareal 118 m², samlet boligareal 113 m². Carport opført i 2013 med et bebygget areal på 42 m².

Indeholder:

Køkken/alrum med klinkegulv, emhætte, Gram komfur, Wasco køleskab og Bosch opvaskemaskine. 5 værelser med laminatgulv. Badeværelse med klinker, Zanussi tørretumbler, Electrolux vaskemaskine og bruseniche. Badeværelse med klinker og spabad. Sauna er nedtaget. Alle steder med klinkegulv er der gulvvarme.

Sommerhuset trænger til vedligeholdelse.

Ifølge oplysning fra Grundejerforeningen har kontingent senest været på kr. 500 med forfald primo oktober. Datoen varierer en smule.

Der tages forbehold for tilstedeværelse af ovennævnte hårde hvidevarer, deres funktionsdygtighed samt tredjemandsrettigheder.

Det præciseres, at ovennævnte delvis er baseret på udskrift af BBR-ejermeddelelsen samt tingbogen, hvorfor der ikke kan indestås for oplysningernes rigtighed. Registrering af BBR skal beskrive de faktiske forhold. Udskriften er således ikke bevis for, at gældende love og bestemmelser er overholdt.

Lov om fortrydelsesret ved køb af fast ejendom gælder ikke på tvangsauktion, og en køber på tvangsauktion er således bundet af sit bud. Der er ikke udarbejdet tilstandsrapport vedrørende ejendommen, og en køber må acceptere at overtage ejendommen, således som den er og forefindes, uden at kunne gøre ansvar for fejl og mangler gældende over for fogeden, rekvirenten eller dennes repræsentant. Hvorvidt der kan gøres ansvar gældende over for andre, beror på lovgivningens almindelige regler.

Det bemærkes endvidere, at auktionskøber selv skal drage omsorg for rettidig betaling af alle ter-minsydelser, ejendomsskatter m.v., der har rettidig betalingsdag efter auktionens afholdelse. Dette gælder uanset, om auktionskøber modtager opkrævningskort eller ej.

Læs mere

Vand

Kortet herunder viser, hvor der er risiko for oversvømmelse under et voldsomt skybrud. Dvs. at det viser områder, der er uden afløb, og som ligger lavere end det omkringliggende terræn.

0,1 - 0,9m
1 - 1,9m
2 - 2,9m
3 - 3,9m
4 - 4,9m
< 5m

Data fra Geodatastyrelsen, DHM, WMS-tjeneste. Læs mere her.

Kommuneinformation - Mariagerfjord

Kommunen

Tlf.: 97 11 30 00
Web: www.mariagerfjord.dk
Indbyggere: 42.093

Skattesatser

Kommuneskat (%): 25,9
Kirkeskat (%): 1,15
Grundskyldspromille: 28,8

Småbørn

Månedstakst Tal i parentes angiver betalingsmåneder pr. år.
Dagpleje: 2510 (11)
Vuggestue: 3173 (11) med kost
Børnehave: 1797 (11) uden kost
Pasningsgaranti:
Efter barsel er der dagpleje og vuggestue, men man kan ikke være sikker på at få den pladstype man ønsker

Skolebørn

Skolefritidsordninger: Skolefritidsordninger: 1578 kr. mdl. i 11 mdr. Kun morgen: 576 kr. mdl.
Tilbud efter skoletid:
For skolebørn er der mulighed for skolefritidsordning til og med 3. klasse.
Antal kommunale skoler: 8
Antal private- og friskoler: 5
Gymnasier mv.:
Hobro Gymnasium og HF-Kursus

Offentlig transport

Togstationer:
Hobro og Arden Station (IC, regionaltog)

Demografi

Tal i parentes angiver gennemsnittet for hele landet
Børn (%): 21 (21)
Unge (%): 8 (9)
Ældre (%): 20 (18)
U. uddannelse (%): 28 (25)
M. videreg. uddannelse (%): 24 (33)

Anden offentlig service

Sygehuse:
Hobro/Terndrup Sygehus

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret Januar 2015.


Se mere statistik

Alle tal og grafer er hentet fra Realkreditrådets opgørelser over boligsalg i Danmark. Der offentliggøres ikke m2-priser på postnummer- og kommuneniveau, hvis de bagvedliggende handler er færre end 5 pr. kvartal. Det er derfor i visse tilfælde ikke muligt at vise statistik over udviklingen i salgspriserne i portnummeret.
Hent salgsopstillingen Modtag nyheder om ejendommen

Om ejendommen

Boligtype Fritidshus
Boligareal 113 m²
Grundareal
Heraf vej
4.230 m²
0 m²
Erhvervsareal 0 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 11k, Odde by, Als
Ejendomsværdi 1.150.000 DKK
Grundværdi 150.000 DKK
Hent salgsopstillingen 397 downloads

Lån fra 5% - uden om banken

Står din bank i vejen for købet af din drømmebolig, så kontakt UdenomBanken.


Beregn og lån Sponsoreret indhold

Auktion

Ugedag Tirsdag
Dato 18. aug 2020
Tidspunkt 14:00
Retskreds Aalborg
Auktionssted
Retten i Aalborg
Auktionslokale
Retssal 5
Badehusvej 17
9000 Aalborg
T: 99688400
E: tvang.alb@domstol.dk
W: Retten i Aalborg
08.30-15.00
AS-Nr 16-100/2020
Auktionsnr. 1
Annonceret i Statstidende 11. jul 2020
Størstebeløb 44.500 DKK

Advokat

Carsten C. Jensen
Advokat Carsten C. Jensen
CO Lou Advokatfirma
Adresse Østergrave 4
8900 Randers C
Telefon 70300500
Journalnr. 130-92979

Information om fremvisning

Kontakt rekvirenten

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Aalborg med henvisning til As nr. 16-100/2020

Til potentielle købere

kr.
kr.
kr.
Modtag nyheder vedr. auktionen

Ejendommens historik

Salgshistorik

Ingen registrerede salg siden 1992

Udbudshistorik

Ingen registrerede udbud siden 2007

Solgt på vejen

Se tidligere solgte på vejen her →