Tistedvej 12 - 9510 Arden 280 klik

Omberammet fra 14.01.20.

Tinglyst areal 1.299 m², heraf vej 0 m².

Ældre rødstenshus med bølgeeternittag. Ifølge BBR-ejermeddelelse er bygningen opført i 1955. Bebygget areal 85 m², samlet boligareal 85 m², samlet tagetage 36 m², heraf uudnyttet 36 m², samlet boligareal 121 m². Carport opført i 1970 med et bebygget areal på 23 m².

Indeholder:

Entre med gulvtæppe. Stue under renovering med cementgulv. Stue med gulvtæppe. Gammelt køkken med komfur og Wasco emhætte. Baggang med lille køleskab og pillefyr, der måske fjernes, da det ikke er betalt. Toilet med klinker og bruseniche.

1 sal:

Tre værelser med trægulv. Fugt i vægge.

Kælder med 1 rum. Fugt i kælder.

Der tages forbehold for tilstedeværelse af ovennævnte hårde hvidevarer, deres funktionsdygtighed samt tredjemandsrettigheder.

Det præciseres, at ovennævnte delvis er baseret på udskrift af BBR-ejermeddelelsen samt tingbogen, hvorfor der ikke kan indestås for oplysningernes rigtighed.

Registrering af BBR skal beskrive de faktiske forhold. Udskriften er således ikke bevis for, at gældende love og bestemmelser er overholdt.

Lov om fortrydelsesret ved køb af fast ejendom gælder ikke på tvangsauktion, og en køber på tvangsauktion er således bundet af sit bud. Der er ikke udarbejdet tilstandsrapport vedrørende ejendommen, og en køber må acceptere at overtage ejendommen, således som den er og forefindes, uden at kunne gøre ansvar for fejl og mangler gældende over for fogeden, rekvirenten eller dennes repræsentant. Hvorvidt der kan gøres ansvar gældende over for andre, beror på lovgivningens almindelige regler.

Det bemærkes endvidere, at auktionskøber selv skal drage omsorg for rettidig betaling af alle terminsydelser, ejendomsskatter m.v., der har rettidig betalingsdag efter auktionens afholdelse. Dette gælder uanset, om auktionskøber modtager opkrævningskort eller ej.

Læs mere

Vand

Kortet herunder viser, hvor der er risiko for oversvømmelse under et voldsomt skybrud. Dvs. at det viser områder, der er uden afløb, og som ligger lavere end det omkringliggende terræn.

0,1 - 0,9m
1 - 1,9m
2 - 2,9m
3 - 3,9m
4 - 4,9m
< 5m

Data fra Geodatastyrelsen, DHM, WMS-tjeneste. Læs mere her.

Kommuneinformation - Mariagerfjord

Kommunen

Tlf.: 97 11 30 00
Web: www.mariagerfjord.dk
Indbyggere: 42.093

Skattesatser

Kommuneskat (%): 25,9
Kirkeskat (%): 1,15
Grundskyldspromille: 28,8

Småbørn

Månedstakst Tal i parentes angiver betalingsmåneder pr. år.
Dagpleje: 2510 (11)
Vuggestue: 3173 (11) med kost
Børnehave: 1797 (11) uden kost
Pasningsgaranti:
Efter barsel er der dagpleje og vuggestue, men man kan ikke være sikker på at få den pladstype man ønsker

Skolebørn

Skolefritidsordninger: Skolefritidsordninger: 1578 kr. mdl. i 11 mdr. Kun morgen: 576 kr. mdl.
Tilbud efter skoletid:
For skolebørn er der mulighed for skolefritidsordning til og med 3. klasse.
Antal kommunale skoler: 8
Antal private- og friskoler: 5
Gymnasier mv.:
Hobro Gymnasium og HF-Kursus

Offentlig transport

Togstationer:
Hobro og Arden Station (IC, regionaltog)

Demografi

Tal i parentes angiver gennemsnittet for hele landet
Børn (%): 21 (21)
Unge (%): 8 (9)
Ældre (%): 20 (18)
U. uddannelse (%): 28 (25)
M. videreg. uddannelse (%): 24 (33)

Anden offentlig service

Sygehuse:
Hobro/Terndrup Sygehus

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret Januar 2015.


Se mere statistik

Alle tal og grafer er hentet fra Realkreditrådets opgørelser over boligsalg i Danmark. Der offentliggøres ikke m2-priser på postnummer- og kommuneniveau, hvis de bagvedliggende handler er færre end 5 pr. kvartal. Det er derfor i visse tilfælde ikke muligt at vise statistik over udviklingen i salgspriserne i portnummeret.
Hent salgsopstillingen Modtag nyheder om ejendommen

Om ejendommen

Boligtype Villa
Boligareal 121 m²
Grundareal
Heraf vej
1.299 m²
0 m²
Erhvervsareal 0 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 9p, Tisted By, Astrup
Ejendomsværdi 440.000 DKK
Grundværdi 161.500 DKK
Hent salgsopstillingen 26 downloads

Lån fra 5% - uden om banken

Står din bank i vejen for købet af din drømmebolig, så kontakt UdenomBanken.


Beregn og lån Sponsoreret indhold

Auktion

Ugedag Tirsdag
Dato 25. feb 2020
Tidspunkt 10:00
Retskreds Aalborg
Auktionssted
Retten i Aalborg
Auktionslokale
Retssal 2
Badehusvej 17
9000 Aalborg
T: 99688400
E: tvang.alb@domstol.dk
W: Retten i Aalborg
08.30-15.00
AS-Nr 16-391/2019
Auktionsnr. 1
Annonceret i Statstidende 17. jan 2020
Størstebeløb 29.500 DKK

Advokat

Carsten C. Jensen
Advokat Carsten C. Jensen
CO Lou Advokatfirma
Adresse Østergrave 4
8900 Randers C
Telefon 70300500
Journalnr. 13-91380

Information om fremvisning

Kontakt rekvirenten

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Aalborg med henvisning til As nr. 16-391/2019

Til potentielle købere

kr.
kr.
kr.
Modtag nyheder vedr. auktionen

Ejendommens historik

Salgshistorik

Dato Pris
12-12-12 450.000 DKK

Udbudshistorik

Dato Dage Pris

Solgt på vejen

Se tidligere solgte på vejen her →