Tobovej 86 - 5690 Tommerup 44 klik

Tinglyst areal 1.405 m².

Ubebygget jordstykke, som tidligere har været bebygget med en trelænget ejendom, som er nedrevet i perioden 2008 til 2010. Der mangler dokumentation fra kloakmester for afpropning af vand og kloak samt dokumentation for bortskaffelse af nedrivningsafgift.

Kommuneinformation - Assens

Tlf.: 64 74 74 74
Web: www.assens.dk
Indbyggere: 41.037

Kommuneskat (%): 26,1
Kirkeskat (%): 0,95
Grundskyldspromille: 22,12

Dagpleje: 2529 (11)
Vuggestue: 3299 (11) med kost
Børnehave: 1828 (11) uden kost

Skolefritidsordninger: Skolefritidsordninger: 1590 kr. mdl. i 11 mdr. for en fuldstidsplads. Kun morgen: 611 kr. mdl. i 11 mdr. Klippekort 8 dage om md.: 756 kr. mdl. i 11 mdr.
For skolebørn er der mulighed for daglige fritidsaktiviteter i skolefritidsordninger til og med 3. klasse.
Antal kommunale skoler: 15
Antal private- og friskoler: 5
Vestfyns Gymnasium

Tommerup, Bred, Skalbjerg og Aarup Station (regionaltog)

Børn (%): 22 (21)
Unge (%): 6 (9)
Ældre (%): 21 (18)
U. uddannelse (%): 27 (25)
M. videreg. uddannelse (%): 25 (33)

Sygehus Fyn Assens

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret Januar 2015.

Boligtype Grund
Boligareal 0 m²
1.405 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 14b, Ll. Stærmose by, Brylle
Ejendomsværdi 112.000 DKK
Grundværdi 112.000 DKK
Hent salgsopstillingen 11 downloads

Dato 14. maj 2019
Tidspunkt 09:00
Retskreds Odense
Retten i Odense
Tinghusgården, Albanigade 30
5000 Odense C
T: 66 11 47 12
E: tvang.ode@domstol.dk
W: Retten i Odense
Mandag-Torsdag: 08.00-15.00
Fredag: 08.00-14.00
AS-Nr 152/2019
Annonceret i Statstidende 17. apr 2019
Størstebeløb 23.200 DKK

Palle Thomsen
Advokat Palle Thomsen
CO Ret&Råd Fyn A/S
Adresse Korsgade 2
5610 Assens
Telefon 70101199
Journalnr. 180-31-117027-JF

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Odense med henvisning til As nr. 152/2019