Odinsvej 2 - 8981 Spentrup 422 klik

Tinglyst areal 780 m², heraf vej 0 m².

Gulstenshus med bølgeeternittag. Ifølge BBR-ejermeddelelsen er bygningen opført i 1970, til- og/ombygningsår 1976. Bebygget areal 147 m², samlet bygningsareal 147 m², samlet boligareal 147 m². Garage med et bebygget areal på 31 m².

Indeholder:

Baggang med klinkegulv, Bosch tørretumbler, Whirlpool vaskemaskine og gasfyr. Køkken med vinylgulv, opvaskemaskine mrkt. Siemens, bordkomfur mrkt. Whirlpool, emhætte, ovn mrkt. Whirlpool og køle/fryseskab mrkt. Samsung. Soveværelse med gulvtæppe og indbyggede skabe. Spisestue med laminatgulv. Lille værelse med gulvtæppe og indbyggede skabe. Stuen med laminatgulv, brændeovn, der kan komme vand ind ved utæt dør ved terrasse, punkteret vindue, der mangler gulvpaneler flere steder. Badeværelse med bruseniche, klinker og gulvvarme. Entre med laminatgulv. To værelser med gulvtæppe og indbyggede skabe. Et værelse med gulvtæppe, lugt af fugt. Vindfang med utæt hoveddør.

Garage. Lille fryser i garage tilhører lejer.

Ifølge lejer har ejendommen haft en større vandskade i december 2015. Tapet er gået fra nogle steder og gulvet i gangen er fornyet.

Ifølge oplysning fra Randers Kommune er Vandmiljø Randers A/S på nuværende tidspunkt i gang med at separere kloakker i Spentrup i det område, hvor nærværende ejendom er beliggende. Der er ikke sendt varsel om påbud/påbud om separatkloakering til ejer af ejendommen endnu. Randers Kommune har ikke modtaget en færdigmelding af kloakarbejde på ejendommen.

Ifølge lejer er der udført noget kloakarbejde på ejendommen.

Læs mere

Vand

Kortet herunder viser, hvor der er risiko for oversvømmelse under et voldsomt skybrud. Dvs. at det viser områder, der er uden afløb, og som ligger lavere end det omkringliggende terræn.

0,1 - 0,9m
1 - 1,9m
2 - 2,9m
3 - 3,9m
4 - 4,9m
< 5m

Data fra Geodatastyrelsen, DHM, WMS-tjeneste. Læs mere her.

Kommuneinformation - Randers

Kommunen

Tlf.: 89 15 15 15
Web: www.randers.dk
Indbyggere: 96.343

Skattesatser

Kommuneskat (%): 25,6
Kirkeskat (%): 0,89
Grundskyldspromille: 27,93

Småbørn

Månedstakst Tal i parentes angiver betalingsmåneder pr. år.
Dagpleje: 2178 (12)
Vuggestue: 2601 (12) med kost-2102 (12) uden kost
Børnehave: 1897 (12) med kost-1398 (12) uden kost
Pasningsgaranti:
Efter barsel er der tilbud om en plads i dagpleje eller vuggestue

Skolebørn

Skolefritidsordninger: Skolefritidsordninger: 1731 kr. mdl. i 11 mdr. for en fuldtidsplads. 538 kr. for morgenpasning. Ferietilbud incl. morgen: 829 kr. Fritidshjem: 1112 kr. mdl.
Tilbud efter skoletid:
For skolebørn er der mulighed for daglige fritidsaktiviteter i skolefritidsordninger til og med 3. klasse. Herefter er der tilbud om fritidsklubber.
Antal kommunale skoler: 25
Antal private- og friskoler: 7
Gymnasier mv.:
Amtsgymnasiet i Paderup, Randers Statsskole

Offentlig transport

Togstationer:
Randers, Langå Station (IC, regionaltog)

Demografi

Tal i parentes angiver gennemsnittet for hele landet
Børn (%): 21 (21)
Unge (%): 9 (9)
Ældre (%): 19 (18)
U. uddannelse (%): 26 (25)
M. videreg. uddannelse (%): 26 (33)

Anden offentlig service

Sygehuse:
Randers Centralsygehus

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret Januar 2015.


Se mere statistik

Alle tal og grafer er hentet fra Realkreditrådets opgørelser over boligsalg i Danmark. Der offentliggøres ikke m2-priser på postnummer- og kommuneniveau, hvis de bagvedliggende handler er færre end 5 pr. kvartal. Det er derfor i visse tilfælde ikke muligt at vise statistik over udviklingen i salgspriserne i portnummeret.
Hent salgsopstillingen Modtag nyheder om ejendommen

Om ejendommen

Boligtype Villa
Boligareal 147 m²
Grundareal
Heraf vej
780 m²
0 m²
Erhvervsareal 0 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 1cy, Spentrup by, Spentrup
Ejendomsværdi 1.050.000 DKK
Grundværdi 308.100 DKK
Hent salgsopstillingen 46 downloads

Lån fra 5% - uden om banken

Står din bank i vejen for købet af din drømmebolig, så kontakt UdenomBanken.


Beregn og lån Sponsoreret indhold

Auktion

Ugedag Onsdag
Dato 19. dec 2018
Tidspunkt 11:00
Retskreds Randers
Auktionssted
Retten i Randers
Auktionslokale
Retssal F
Nørregade 1
8900 Randers C
T: 86 43 70 00
E: foged.ran@domstol.dk
W: Retten i Randers
08.30-15.00
AS-Nr 54-342/2018
Auktionsnr. 1
Annonceret i Statstidende 22. nov 2018
Størstebeløb 38.000 DKK

Advokat

Carsten C. Jensen
Advokat Carsten C. Jensen
CO Lou Advokatfirma
Adresse Østergrave 4
8900 Randers C
Telefon 70300500
Journalnr. 86023/ej

Information om fremvisning

Kontakt rekvirenten

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Randers med henvisning til As nr. 54-342/2018

Til potentielle købere

kr.
kr.
kr.
Modtag nyheder vedr. auktionen

Ejendommens historik

Salgshistorik

Dato Pris
20-06-00 925.000 DKK
15-10-06 1.300.000 DKK

Udbudshistorik

Ingen registrerede udbud siden 2007

Solgt på vejen

Se tidligere solgte på vejen her →