Kildevej 10 B - 9293 Kongerslev 4330 klik

Tinglyst areal 1.642 m², heraf vej 0 m².

Arkitekttegnet udsigtsvilla i Kongerslev.

Villaen fremstår meget spændende i forskudte plan. Underetagen indeholder forgang, hvorfra der er adgang til godt badeværelse med bruseniche. Ydermere rummeligt værelse med skabsvæg, dejligt bryggers med vaskesøjle og god bordplads samt et værelse indrettet som fantastisk hjemmebiograf.

På det øvre niveau findes åbnet køkken-alrum og stue. Køkkenet er fra Modulia. I køkkenet har du alt i hvidevarer og kvalitetsprodukter. Stueafdeling med brændeovnen og udgang til altan. Herudover indeholder denne etage åbent kontor, stort soveværelse med skabsvæg og meget lækkert badeværelse med bruseniche og jacuzzi.

Der er stor integreret carport samt depot- og teknikrum.

Konkursboet er bekendt med, at der er omfattende mangler ved ejendommens facade, som medfører delvis vandindtrængen og afskalning af puds udvendigt, hvorfor en kommende ejer må forvente omfattende istandsætning af husets facade.

Solens placering

Vand

Kortet herunder viser, hvor der er risiko for oversvømmelse under et voldsomt skybrud. Dvs. at det viser områder, der er uden afløb, og som ligger lavere end det omkringliggende terræn.

0,1 - 0,9m
1 - 1,9m
2 - 2,9m
3 - 3,9m
4 - 4,9m
< 5m

Data fra Geodatastyrelsen, DHM, WMS-tjeneste. Læs mere her.

Kommuneinformation - Aalborg

Kommunen

Tlf.: 99 31 31 31
Web: www.aalborgkommune.dk
Indbyggere: 205.809

Skattesatser

Kommuneskat (%): 25,4
Kirkeskat (%): 0,98
Grundskyldspromille: 26,95

Småbørn

Månedstakst Tal i parentes angiver betalingsmåneder pr. år.
Dagpleje: 2585 (11)
Vuggestue: 3880 (11) med kost-3200 (11) uden kost
Børnehave: 2255 (11) med kost-1785 (11) uden kost
Pasningsgaranti:
Efter barsel er der dagpleje og vuggestue, men man kan ikke være sikker på at få den pladstype man ønsker

Skolebørn

Skolefritidsordninger: Skolefritidsordninger: 1.189 kr. mdl. i 11 mdr.
Tilbud efter skoletid:
For skolebørn er der mulighed for skolefritidsordninger til og med 3. klasse. Herfter er der mulighed for daglige fritidsaktiviteter i fritidsklub.
Antal kommunale skoler: 50
Antal private- og friskoler: 15
Gymnasier mv.:
Hasseris Gymnasium, Nørresundby Gymnasium og HF Kursus, Aalborg Katedralskole, Aalborghus Gymnasium, Aalborg Studenterkursus

Offentlig transport

Togstationer:
Ålborg Station (IC)

Demografi

Tal i parentes angiver gennemsnittet for hele landet
Børn (%): 19 (21)
Unge (%): 14 (9)
Ældre (%): 17 (18)
U. uddannelse (%): 23 (25)
M. videreg. uddannelse (%): 36 (33)

Anden offentlig service

Sygehuse:
Aalborg Sygehus, Aalborg Psykiatriske Sygehus

Data er leveret af Bureau 2000. Oplysninger om børnpasning bygger på de seneste oplysninger, kommunen har givet til Bureau 2000.Oplysninger om ændringer i disse forhold vil normalt blive indarbejdet i oversigten senest 14 dage efter, at oplysningerne er modtaget fra kommunen. Eventuelle henvendelser til Bureau 2000: Tlf. 44 66 22 64, fax 44 66 22 75, e-mail: info@bureau2000.dk. Data er senest opdateret Januar 2015.

Der er desværre ikke nok data i omådet til at vise en graf. Vi beklager!

Se mere statistik

Alle tal og grafer er hentet fra Realkreditrådets opgørelser over boligsalg i Danmark. Der offentliggøres ikke m2-priser på postnummer- og kommuneniveau, hvis de bagvedliggende handler er færre end 5 pr. kvartal. Det er derfor i visse tilfælde ikke muligt at vise statistik over udviklingen i salgspriserne i portnummeret.
Hent salgsopstillingen Modtag nyheder om ejendommen

Om ejendommen

Boligtype Villa
Boligareal 191 m²
Grundareal
Heraf vej
1.642 m²
0 m²
Erhvervsareal 0 m²
Matrikel / Lejl. nr. Matrikel: 34b, Sdr. Kongerslev By, Sdr. Kongerslev
Ejendomsværdi 1.300.000 DKK
Grundværdi 218.400 DKK
Hent salgsopstillingen 1169 downloads

Lån fra 5% - uden om banken

Står din bank i vejen for købet af din drømmebolig, så kontakt UdenomBanken.


Beregn og lån Sponsoreret indhold

Auktion

Ugedag Tirsdag
Dato 31. okt 2017
Tidspunkt 13:40
Retskreds Aalborg
Auktionssted
Retten i Aalborg
Badehusvej 17
9000 Aalborg
T: 99688400
E: tvang.alb@domstol.dk
W: Retten i Aalborg
08.30-15.00
AS-Nr 16-251/2017
Auktionsnr. 1
Annonceret i Statstidende 11. okt 2017
Størstebeløb 128.493 DKK

Advokat

Søren Ehlert
Advokat Søren Ehlert
CO HjulmandKaptain
Adresse Badehusvej 16
9100 Aalborg
Telefon 72211620
Journalnr. 203741

Information om fremvisning

Kontakt rekvirenten

Auktionsdokumenterne kan efterses hos rekvirenten eller Retten i Aalborg med henvisning til As nr. 16-251/2017

Til potentielle købere

kr.
kr.
kr.
Modtag nyheder vedr. auktionen

Ejendommens historik

Salgshistorik

Ingen registrerede salg siden 1992

Udbudshistorik

Dato Dage Pris

Solgt på vejen

Se tidligere solgte på vejen her →